AYVALIK GIDA OSB’NİN MÜTEŞEBBİS HEYETİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Ayvalık’ın Altınova Mevkii’nde Ayvalık Gıda ve Gıda İşlemeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde müteşebbis heyeti, Altınova Hizmet Binasında ilk toplantısını yapmak üzere bir araya geldi ve ardından fabrikalarının kurulacak alanda arazide incelemelerde bulundu.

 

 

Yapılan toplantıya, Müteşebbis heyet başkanı Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Başkanvekili Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve diğer üyeleri İbrahim Mühürdaroğlu, Eşref Uslu, Ahmet Erkal, Zekeriya Babayiğit, , Aydın Şensal, Halil Cevdet Kantarcı, Mustafa Büyükçıvgın, Ahmet Süner, Orhan Tunç ve OSB sorumlusu Ozan Coşkun katıldı.

Ayvalık Belediyesi’nin projesini hazırlayıp ve ilgili bakanlığa onaylattığı Ayvalık Gıda ve Gıda İşlemeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde mütevelli heyetini kurduklarını, projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Rahmi Gençer,‘’Altınova’mız sizin de bildiğiniz gibi bugüne kadar tarımla var oldu. Ancak bugün tarım potansiyeline turizm potansiyelini ekledi.

Bütün çiftçimiz üretimin her aşamasını kendisinin yapacağı bir sistemi hayata geçireceğiz. Bunun sonucunda da tüm gelirin bölge halkında kalmasını istiyoruz. Bu adım bölgede işsizlik ve göç sorununun çözümü için en büyük adım olduğunu düşünüyoruz. Üreticilerimiz kümeleşerek büyük üreticilerle aynı desteği alacak ve onlarla rekabet edecek’’

 

GENÇER ‘’İSTİHDAM YARATMAK İÇİN BU YATIRIMI  YAPIYORUZ’’

Başkan Rahmi Gençer ‘’ Burası bölgemiz için çok önemlidir, 480 dönüm arazi üzerinde Tarıma dayalı uğraşan tüm çiftçilerimizin ürünleri daha değerli olması ve aynı zamanda bölgede istihdam yaratmak adına büyük bir yatırım olacak. El birliği ile bölgede istihdam yaratmak istiyoruz. Çiftçinin malını, değerlendirecek olan bu organize sanayi bölge sitesini inşallah Ayvalık Altınova bölgesine kısa zamanda kazandıracağız.

Çok heyecanlıyız, bize de burada istihdam yaratacak firmaları belirlemek kaldı. Bu bölgede hayvancılık, süt ürünleri, mandıralardan teklifler geldi. Bamya, domates, salça, konserve fabrikaları, yem tesisleri, sulu gıda, meyve suyu fabrikaları sırada bekliyor. Bu fabrikalar hayata geçince bölgemiz daha çok kalkınacak. ’’ dedi.

 

 

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ‘’ Organize sanayi sitesinin müteşebbis toplantısını gerçekleştirdik. Müteşebbis heyeti olarak, 480 dönüm arazi üzerine kurulması planlanan buraya teklif veren firmalar ve fabrikaları belirleme, parselleme konusunu görüştük. Ülkemiz ve Ayvalık bölgesine büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ayvalık’a hayırlı olsun ‘’ dedi.

Toplantı, heyetin Altınova Mahallesinde Gıda ve Gıda İşlemeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanan arazide incelemeler bulunmasının ardından son buldu.

 

 

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: BÜLENT ÖZGEN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top