‘NE NÜKLEERE NE DE BÜYÜK MİKTARDA ENERJİYE İHTİYAÇ VAR ‘

Çorlu Ekoloji Meclisi ve Ergene Çevre Platformu, nükleer enerji ve nükleer santrallerin yaratacağı tahribata dikkat çekmek için bir açıklama yaptı.

Çorlu Ekoloji Meclisi ve Ergene Çevre Platformu, nükleer santrallerin ve nükleer enerjinin insan sağlığına ve doğada yaratacağı tahribatlara dikkat çekmek için basın açıklaması yaptı.

‘NE NÜKLEERE NE DE BÜYÜK MİKTARDA ENERJİYE İHTİYAÇ VAR’

Türk ve Rus liderler tarafından Akkuyu’da nükleer santral temel atma töreninin yapılması üzerine Çevre Mühendisleri Odası Çorlu Temsilciliğinde yapılan basın açıklamasında “Hiçbir yasal mevzuat ve hukuk dikkate alınmadan yapılan nükleer santralin Trakya, Anadolu ve Mezopotamya halklarına hiçbir faydası olmadığı gibi doğanın tahribine yol açma riski de çok büyük. Gelecek kuşaklar için yaşanabilecek bir dünya büyük risk altına girmiştir.

İleri kapitalist devletlerin terk ettiği nükleer santraller, bizim gibi gelişmekte olan ülkelere gönderilmekte. Ülkemizin ne nükleer santrale ne de büyük miktarda bir enerjiye ihtiyacı var. Bizler bu tehlikelere karşı mücadelemizi sürdürmekte kararlı olduğumuzu ilan ediyoruz” denildi.

KAYNAK : https://www.evrensel.net/haber/349515/ne-nukleere-ne-de-buyuk-miktarda-enerjiye-ihtiyac-var (Çorlu/EVRENSEL)

YAYINA HAZIRLAYAN : BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: SEZGİN AKKOYUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top