MGX MİNERALS JEOTERMAL SULARDAN LİTYUM ÜRETİMİ

MGX Minerals Inc., Kuzey ve Güney Amerika’daki lityum operasyonları hakkında bir güncelleme yayınladı.Kuzey Amerika’da, şirket endüstriyel atıksu akışı ve jeotermal lityum brine (jeotermal tuzlu su) örneklerinden kaynaklanan örneklerin brine analizleri ve pilot tesislerinin işlenmesini rapor etmektedir. Yatırım bankası Capstone Headwaters LLC, görüşmelere yardımcı oluyor.

 

 

Güney Amerika’da, Şirket Şili’de bulunan çoklu kaynaklanan örnekler üzerinde pilot tesis testini tamamlamıştır. MGX, bir dizi Güney Amerika madencilik şirketi ile ortak bir tuzlu su testi anlaşması imzaladı. Taraflar şimdi Şirketin lityum ekstraksiyon teknolojisini kullanacak potansiyel ortak girişim yerlerini belirlemek için çalışıyorlar.

Şirketin hızlı toparlanma süreci, lityum, magnezyum ve diğer mineralleri petrol ve gaz atıksu ve endüstriyel tesis atık suları da dahil olmak üzere çeşitli tuzlu sulardan lityum yoğunlaştırmaktadır. Süreç, patent başvurusu yapılan başvurular kapsamında halihazırda kapsanan tescilli bir tasarım sürecini kullanan bir nano-filtrasyon teknolojisini kullanmaktadır.

MGX ve mühendislik partneri PurLucid Treatment Solutions Inc. (“PurLucid”), bu hızlı geri kazanım tasarım sürecini, PurLucid’in atıksuları arındırmak üzere özel olarak lisanslanmış ve patentli nanoflotasyon teknolojisi ile birleştirmiştir. Kombine, bu teknoloji petrol sahası operasyonlarından belediye tedavi merkezlerine ya da temiz su yan ürünüyle bağımsız lityum ve mineral çıkarma üniteleri gibi çeşitli farklı senaryolarda kullanılabilir.

Kaynak: http://www.jeotermalhaberler.com/mgx-minerals-jeotermal-sulardan-lityum-uretimi-uzerine-gelisme-kaydetti/?utm_source=JeotermalHaberler+List&utm_campaign=324300512a-RSS_EMAIL_CAMPAIGN&utm_medium=email&utm_term=0_e193518707-324300512a-415250445Stockhouse, ThinkGeoEnergy

YAYINA HAZIRLAYAN : BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: SEZGİN AKKOYUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top