FİNLANDİYA,ÇEVRE DOSTU YENİŞ NESİL RO-RO GEMİLERİ İNŞA ETTİ

Finlandiya merkezli gemi operatörü Finnlines, çevre dostu RO-RO gemileriyle çevre dostu yatırımlar yapmaya devam ediyor.Finnlines, filolarının kapasitesini artırmak için Jinling Tersanesi’ne üç adet Ro-Ro gemisi siparişi verdi. Gemilerin teslimi 2020 ile 2021 tarihleri arasında yapılacak olup, yaklaşık olarak 200 milyon euroya inşa edilecek
Finlandiya, çevre dostu yeni nesil Ro-Ro gemileri sipariş etti

238 metre uzunluğa sahip ve 300 TEU  kapasiteli olması planlanan Ro-Ro’lar her türlü kargolar için esnek güverteler inşa edilecek.

Geminin inşası bittiğinde en yüksek Fin / İsveç buz sınıfına sahip olacak. Ayrıca geminin tasarımı Knud E. Hansen’e ait ve yüksek teknolojik yeniliklerle bu yeni yeşil Ro-Ro gemileri Baltık’taki en modern ve çevre dostu gemiler arasında olacak.

Gemiler, en düşük yakıt tüketimini ve en düşük CO2 emisyonunu sağlayan yeni nesil motorlarla donatılacak.

Bu yeni Ro-Ro gemileri limanda ‘sıfır emisyonu’ garanti eden hibrid tahrik sistemlerini kullanacak. Gemiler seyir halindeyken şarj edilecek ve her an tedarik edebileceği bir lityum-iyon aküleri yer alacak.

Filolarını daha da modern hale getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Finnlines CEO’su Emanuele Grimaldi, ‘Bu yatırım ile aynı zamanda artan talebi karşılamayı ve müşterilerimize daha iyi hizmet vermeyi istiyoruz. Bu çevre dostu gemiler, tüm teknolojik ve çevresel faktörler dikkate alınarak inşa edilecek. Bu gemiler bize mümkün olan en düşük yakıt tüketimini ve egzoz emisyonlarını sunacak’ diye konuştu.

KAYNAK : http://www.denizhaber.com.tr/finlandiya-cevre-dostu-yeni-nesil-ro-ro-gemileri-siparis-etti-haber-81304.htmÇağla PULATKAN / DENİZ HABER AJANSI

YAYINA HAZIRLAYAN : BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: SEZGİN AKKOYUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top