ÜTÜYÜ UNUTTURAN GÖMLEKLİK KUMAŞ

Üst giyim sektöründe ülkemizin adını başarı hanesine yazdıran Menderes Tekstil, ütü gerektirmeyen non- iron gömleklik kumaşlar ile sektöründe fark yaratarak standartları yeniden belirliyor.

 

 

Dijital baskı sayesinde giyim sanayine sınırsız renk ve desen seçeneği sunan Menderes Tekstil ürün gamına non –iron (ütü gerektirmeyen) kumaşları da kattı. Özel teknolojiyle üretilen bu kumaşlar kullanılarak konfeksiyonu yapılan giysiler otomatik yıkama ve kurutma sonrası ütü gerektirmeden kullanılabiliyor.  SNT markasıyla yıllardır giyim sanayinin top fuse ve tela ihtiyacını kaliteli ve güvenli bir şekilde sağlayan Menderes Tekstil, yeniliklerin devam edeceğini açıkladı.

 

 

 

Firmadan yapılan açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi “Ütü gerektirmeyen non-iron gömleklik kumaşlardan üretilen ürünler tüketiciye büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor. Ticari sınırların kalktığı ve her şeyin online olduğu günümüzde hepimiz çok hızlı yaşıyor ve adeta zamanla yarışıyoruz. İş seyahatleri, peş peşe toplantılar yaşamın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Her zaman hazır ve şık görünmek bazen çok zor olabiliyor.

 

İşte tam da bu noktada ütü istemeyen kumaştan üretilen ürünler adeta kurtarıcı oluyor. Seyahatlerde bavula üst üste konulan gömlekler bavuldan çıkarıldıktan sonra hiçbir kat izi ve kırışıklık olmadığından rahatlıkla kullanılabiliyor ve günün her anında sanki yeni ütülenmiş gibi görünüyor. Normal gömlekler birkaç saat içinde kırışıp giyilmez hale gelirken non-iron gömlekler şıklığına önem veren herkesin öncelikli tercihi haline geleceğini düşünüyoruz.

 

 

Bu yenilik aynı zamanda ütüye ayrılan zaman ve enerjiden tasarruf edilmesini de sağlıyor. SNT markamızla hazır giyimin olmazsa olmazı yapışkan özelliği taşıyan yüzde 100 pamuk, dokuma ve örme elbise telalarının Türkiye ihtiyacının yüzde 80’ini karşılıyoruz. Non-iron kumaşlarımızla hem endüstriyel müşterilerimize hem de markamızı seçen tüketicilere üstün kaliteli ve çağın değişen koşullarına uygun ürünler sunmayı hedefliyoruz.”

Non-Iron nedir?

Bez terbiye islemi sırasında pamuklu kumaşa kırışmayı önleyici apreler  verilerek, ozel islemden  gecirilerek  hazırlanan özel bir kumaş türü. Aynı zamanda hem suda hem de enerjiden tasarruf sağladığı için çevre dostu bir ürün. Yıkamadan sonra ütü gerektirmediği için günlük yaşamda büyük kolaylık sağlayan non-iron ürünlere çok yoğun talep var.

BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: SEZGİN AKKOYUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top