GELECEĞİN KAMYONU

Geleceğin kamyonu Starship, Shell Madeni Yağlar ve AirFlow tarafından fütüristik tasarımlı kamyon konsepti Starship tasarlanıp üretildi.

 

 

Kargo taşımacılığında yakıt tüketimini en aza indirmek için mevcut teknolojileri kullanan geleceğin kamyonunu, şu an Sonoma Raceway’de bulunan Shell “Make the Future” Kaliforniya etkinliğinde sergileniyor.

KARBON SALIMI AZALTMADA ÖNEMLİ BİR DEVRİM

Açıklama yapan Shell Madeni Yağlar İnovasyon ve Teknoloji Müdürü Robert Mainwaring tarafından bu iş birliği ile, yakıt verimliliğinin sınırlarını zorlayacak bir kamyon üretildiği belirtilirken, “AirFlow Truck Company ve diğer tedarikçilerle çalışmak, Shell Madeni Yağlar olarak enerji verimliliğinde nelerin mümkün olduğunu keşfetme yolunda inovatif şirketlerle iş birliği yapmamızı sağlamaktadır. Salımın yüzde 72’lik kısmı ise, büyük çoğunluğunu kamyonların oluşturduğu karayolu taşımacılığından oluşmaktadır. Bu nedenle ticari taşımacılık sektöründe verimliliği ve yakıt ekonomisini artırmak, salımı azaltmada önemli gelişmelere yol açmaktadır” denildi.

KAYNAK : https://www.enerjigazetesi.ist/shell-ve-airflow-yakit-cimrisi-kamyon-uretti/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+enerjigazetesi+%28Enerji+Gazetesi+-+G%C3%BCncel+Haber+B%C3%BClteni%29

YAYINA HAZIRLAYAN : BÜLENT ÖZGEN-HABER MERKEZİ

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: BÜLENT ÖZGEN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top