SARAY HOLDİNG’DEN 1 MİLYON 500 BİN FİDAN

Saray Holding’in sosyal sorumlulukları gereği, Özdağ Ailesi tarafından 1995 yılında kurulan Semiha-Kamil-Adnan Özdağ Eğitim, Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı (SEKASAR Vakfı) tarafından hayata geçirilen Semiha Özdağ Hanımefendi Hatıra Ormanı’na dikilen fidan sayısı yeni dikim ve yenileme faaliyetleri kapsamında 1 milyon 500 bine ulaştı. 

 

Saray Holding’in sosyal sorumlulukları gereği, Özdağ Ailesi tarafından 1995 yılında, Özdağ Ailesi’nin vefat eden büyüklerinin anısına kurulan Semiha-Kamil- Adnan Özdağ Eğitim, Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfı (SEKASAR Vakfı), Saray Holding’in toplumsal hizmetlerine öncülük etmeye devam ediyor.

Bütün girişimlerinde ‘doğaya azami saygı’ prensibi doğrultusunda hareket eden Saray Holding, küresel ısınma, kuraklık, susuzluk, çölleşme, biyolojik çeşitliliğin azalması gibi çeşitli doğal felaketlerin etkisiyle ülkemiz topraklarının günden güne yok olduğu ve tüm dünyada ekolojik dengenin canlı yaşamını tehdit edecek düzeyde hızla bozulduğunun şuuruyla dikilen fidanların ülkenin geleceği olduğu bilinciyle büyük çaplı ağaçlandırma çalışmalarını planlı şekilde yürütüyor sürdürülebilir bir dünya için çalışıyor. Bu konuda çevre bilincinin gerektirdiği sosyal sorumluluğu içtenlikle üstlenen SEKASAR, Karaman’da 2 milyon metrekarelik arazide ağaçlandırma çalışmaları yapıyor. Yapılan çalışmalar sonucunda Dünya Çevre Günü’nde, Semiha Özdağ Hanımefendi Hatıra Ormanı’na dikilen fidan sayısı yeni dikim ve yenileme faaliyetleri kapsamında 1 milyon 500 bine ulaştı.

SEKASAR Vakfı ve Semiha Özdağ Hanımefendi Hatıra Ormanı hakkında bilgi veren Saray Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sami Özdağ, “Sosyal faaliyetlerini ağırlıklı olarak Karaman yöresinde gerçekleştiren vakfımız, başta eğitim olmak üzere, çevre, sağlık ve yoksullara yardım konusunda çalışmalar yapıyor. Çevresel, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatta kalıcı ve sürdürülebilir olmanın temel şartı; dünya kaynaklarını doğa, çevre, emtia, insan emeği, sermaye ve maddi-manevi varlıkları verimli, aslına uygun ve yerli yerinde kullanmaktan geçmektedir. Doğanın tüm insanlığa, canlılara, bize verdiklerine karşın, doğaya borçlu olduğumuz bilinci ile, Saray Grubu olarak dünyanın ve şirketlerimizin kıt kaynaklarını yerli yerince ve israf etmeden ve çevreye zarar vermeden toprak, su, doğal zenginliklere ve emeğe zarar vermeden ve hatta sürdürülür olmalarına destek vererek faaliyetlerini sürdürmeyi ve bunları icra edip eser olarak ortaya koyma ilkesi ile, Saray Holding’in Küresel ısınmayı engelleyecek ve çevremizi koruyacak sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde 1997 yılında, atık sahası olarak kullanılan tarım dışı arazinin işlenmesi ile hayata geçirdiğimiz Semiha Özdağ Hanımefendi Hatıra Ormanı bugün yeni dikim ve yenileme faaliyetleri kapsamında 1 milyon 500 bin fidana ulaştı” dedi.

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: SEZGİN AKKOYUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top