TERMİK SANTRALE KARŞI BİRLEŞTİLER

Kent Konseyi ve Çevre Platformu’nun (ESÇEP) 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Osmaniye Köyü’nde düzenlediği iftar programına katılan Millet ve Cumhur İttifakı Milletvekili Adayları kömürlü termik santrale karşı çıktıklarını, bu işin siyaseti olmadığını söyledi.

Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kent Konseyi ve ESÇEP’in, 5 Haziran Dünya Çevre Günü sebebiyle Alpu’da bulunan ve kömürlü termik santralin yapılacağı alan içerisinde kalan Osmaniye Köyü’nde iftar yemeği düzenledi. İftar programına Millet İttifakı’ndan CHP’li milletvekili adayları ve Cumhur İttifakı’ndan MHP’li milletvekili adayları katıldı. Çevre köylerden gelen vatandaşların da katıldığı iftar yemeğinde Millet ve Cumhur İttifakı termik santrale karşı birleşti.

İftar yemeğinden sonra konuşma yapan ESÇEP Sözcüsü ve Gündüzler Derneği Başkanı Selim Kurnaz, “Geçimini tamamen tarım ve hayvancılıktan sağlayan bizler kömürlü termik santral projesine karşı çıkıyor ve ‘Elektrik parayla satın alınır ama sağlık satın alınamaz’ diyoruz. Siyasi görüşü ne olursa olsun çevre ve insan sağlığı konusunda hepimizin bu iftar sofrasında birleşmesini çok kıymetli görüyoruz” dedi.

CHP Milletvekili Adayı Jale nur Süllü ise“Biz Eskişehirliler siyasi parti farkı olmaksızın buna karşıyız. Buraya asla termik santrali yaptırmayacağız. İnşallah 25 Haziran’da iktidara geldiğimizde geri adım atılacak konulardan biri bu olacak. Gerekirse kendimizi buraya kelepçeleyeceğiz ve bu santrali yaptırmayacağız” diye konuştu.

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: SEZGİN AKKOYUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top