SAMSUN’DA ÇEVRE REZALETİ

Samsun’da çöp ve moloz dökmenin yasak olduğu sahilde, yasağa uyulmaması nedeniyle çirkin görüntüler oluşuyor.

Samsun’da yayınlanan Haber Gazetesi internet sitesinde yer alan Şükrü Berk Askar imzalı habere göre, Samsun’un Tekkeköy İlçesi Organize Sanayi Bölgesi, sahili atılan çöp ve dökülen molozlarla çirkin görüntülere ev sahipliği yapıyor. Sanayi bölgesinin yanıbaşındaki sahil bandının neredeyse tamamına hakim olan görüntü, çevredeki vatandaşları rahatsız ediyor.

Sahil şeridi boyunca Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından moloz ve çöp dökmenin yasak olduğu tabelalarla belirtilmesine rağmen yasağa aldıran yok. Sahilde inşaat artıkları, kırık cam, seramik ve plastik malzemeler, evsel ve sanayi atıkları gibi birçok çöp ve moloz bulunuyor.

Çevrede bulunan vatandaşlar, duruma tepki göstererek, “Haftasonu ailece ağız tadıyla denize girmek istedik. Bu rezil manzara ile karşılaştık. Resmen insanlar, böyle güzel bir nimeti acımasızca katlediyor. Her yerde çöp dökmek yasak yazmasına rağmen tabelanın hemen bitişiğinde, inşaat artıklarını görebiliyorsunuz. Değil burada yüzmek, burada bulunmak dahi istemiyorum. Acilen burası güvenlik kamerası ile takibe alınarak çöp dökenler hakkında cezai işlem uygulanmalı. Aksi halde Karadeniz’in gözbebeği Samsunumuzun plajlarını kaybedeceğiz” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: HABER GAZETESİ

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: SEZGİN AKKOYUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top