ÇÖZÜN ARTIK ŞU SORUNU

Yıllardır Kadıköy’ün ve İstanbul’un en büyük çevre sorunlarından biri olan Kurbağlıdere, yetkililerin ilgisizliği yüzünden bir türlü temizlenmek bilmiyor. Yaz aylarının gelmesiyle kirliliğin etkisini daha da arttırdığı bölgede yaşayanlar; “Artık birilerinin bizi siyasi nedenlerle cezalandırdığını düşünmeye başladık” diyor.

.

Dereden çıkan ve çevreye yayılan koku olarak hisedilen gazlar salgın hastalıklara neden olabileceğini belirten uzmanlar; “Mide bulantısına neden olan koku, sadece Yoğurtcu Parkı’ndan ve yakın çevresinden hissedilmiyor, Rüzgarın da etkisiyle Kadıköy yarımadasını, Fenerbahçe yarımadasını da etkiliyor. Çeşitli zehirleyici kimyasalları içinde barındıran dere aynı zamanda Marmara denizini de kirletiyor.” diyor.

Bir süre önce dereyi ıslah etme adına çalışma başlatan ancak sonuca ulaşamayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni de eleştiren uzmanlar ve çevreciler, çalışmaların hangi aşamada olduğunu ve derenin neden bir türlü temizlenemediğini sordu.

Kadıköy Belediyesi’ni de uyaran uzmanlar; “Kadıköy Belediyesi de bu konuda duyarlı olup ilgilileri uyarmalı, Kadıköylü’yü korumalıdır” dedi.

Lütfen beğenin ve paylaşın

Author: SEZGİN AKKOYUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitedeki yazı ve görseller, kaynak belirtilmek koşuluyla izin almadan kullanılabilir.
top